fbpx
Płaski i mocny brzuch

Krata na brzuchu to marzenie wielu osób. Niestety muszę Ciebie zasmucić. Fajny efekt możesz uzyskać tylko dzięki odpowiedniej diecie. Zdrowe odżywianie to 60-70% sukcesu. A w moim to nawet 80%.

A więc czy warto robić ćwiczenia na brzuch? Oczywiście, że TAK. Oto kilka powodów:

  • mięśnie brzucha to ważne mięśnie biorące aktywny udział w stabilizacji naszego ciała. Stałe napięcie mięśni pozwala nam utrzymywać prawidłowe ustawienie kręgosłupa. Zbyt słabe mięśnie mogą powodować np. przodopochylenie miednicy (więcej o tej przypadłości przeczytasz tutaj).
  • gdy już trzymanie diety nie będzie sprawiało problemów, fajnie byłoby gdyby po utracie tkanki tłuszczowej z brzucha, oczom wszystkich ukazały się ładnie zarysowane mięśnie, które warto wyrzeźbić wcześniej.
  • jeżeli ćwiczysz siłowo lub masz to w planie, albo poledance to Twoja miłość, silne mięśnie brzucha to podstawa przy tych dyscyplinach sportu.
Mój zestaw na mocny i płaski brzuch

Dbałość o mięśnie brzucha zawsze była dla mnie ważna. Będąc nastolatką, każdego dnia robiłam po 100-200 brzuszków. Dzisiaj wiem, że nie był to doskonały trening brzucha. Mięśnie te lubią różnorodność. Dlatego przygotowałam dla Ciebie zestaw aż 20 ćwiczeń, które wzmocnią Twój brzuch. W zależności od Twojego poziomu wykonuj każde ćwiczenie 30 sekund. Jeżeli nie dajesz rady, rób krócej. Pomiędzy ćwiczeniami zrób 10 sekund przerwy lub dłużej.

Oczywiście w moim treningu znajdziesz rozgrzewkę i rozciąganie, bez których nie powinnaś robić żadnego treningu. Niestety są to często zapominane elementy treningu. A to wielki błąd. Rozgrzewka daje nam m.in : podniesienie tętna, czyli przygotowuje nas do wysiłku oraz poprawia elastyczność naszych mięśni. Rozciąganie na koniec pozwala wrócić naszym przykróconym mięśniom do swojej prawidłowej długości.

Nie ma co się rozpisywać, czas wziąć się do roboty i powalczyć o płaski i mocny brzuch.

Jeżeli chcesz być na bieżąco subskrybuj mój kanał na YouTube lub Facebooku. Już niedługo pojawią się nowe filmiki z treningami m.in. tabata z przysiadami czy trening z wykorzystaniem rolek i piłek.