fbpx

Jupi. Jest. Pierwszy z serii wywiadów ze znanymi kobietami, które będę podpytywać o ich treningi, motywację i planowanie.

Bohaterką pierwszego wywiadu jest Ola Gościniak, która rozwija swojego bloga Jestem Interaktywna oraz prowadzi grupę na FB Jesteśmy Interaktywne. Muszę od razu dodać, że jestem szczęśliwą „posiadaczką” dwóch kursów Oli, a Jej kanał na YouTube jest jednym z niewielu, które subskrybuje. Ola pomaga kobietom w tworzeniu blogów, biznesu online oraz stron WWW prowadząc kursy, webinary oraz live’y. Występowała na różnych konferencjach m.in. Blog Conference Poznań, WordCamp. Jest absolwentką Informatyki na Politechnice Poznańskiej oraz Grafiki Projektowej w Collegium Da Vinci.

Dość formalności, czas dowiedzieć się więcej o Oli i Jej doświadczeniach ze sportem.

Zacznijmy od konkretów. Powiedz mi czy uprawiasz jakiś sport regularnie? Jeżeli tak, to od jak dawna?

Raczej nie należę do wyczynowych sportowców, dopiero od niedawna zaczęłam uprawiać sporty poza sezonem zimowym 🙂

Jaka jest Twoja historia związana ze sportem? Jakie rodzaje aktywności fizycznych „zaliczyłaś”?

Od początku podstawówki co roku jeżdżę na narty. Dodatkowo od kilku miesięcy pokochałam fitness na trampolinach. Latem jeżdżę dużo na rowerze oraz czasami trochę biegam i jeszcze sporadycznie z mężem chodzimy na squasha.

Co Cię motywuje do trenowania?

Cały czas pracuję nad motywacją, jednak najlepiej sprawdza się nie dopuszczanie do ominięcia treningu, bo znacznie łatwiej jest motywować się, kiedy aktywności sportowe wejdą nam w nawyk.

Dlaczego warto być aktywnym, nie tylko od święta?

Bycie aktywnym pomaga w zachowaniu równowagi w życiu oraz pomaga w lepszym samopoczuciu. Jest to sprawdzone info.

czy miałaś dłuższe przerwy w treningach (ponad 3 miesięczne)?

Bardzo często mam takie przerwy, zwłaszcza w sezonie jesiennym. Po każdej takiej przerwie bardzo trudno wrócić do tej regularności.

Co Cie motywowało do powrotów?

Najczęściej gorsze samopoczucie, ociężałość oraz rosnąca liczba na domowej wadze 😉

Jak planujesz swoje treningi tzn fakt kiedy będą oraz ich przebieg?

Kupuję karnet na zajęcia oraz wybieram te, które mi odpowiadają w harmonogramie tygodniowym.

Co poradzisz kobietom, które mówią „nie mam czas na ćwiczenia”?

Na każdą wymówkę znajdzie się jest rada. Spróbuj poćwiczyć w domu przy jakimś filmiku treningowym np. z youtube, a nie będziesz musiała poświęcać czasu na dojazdy, przyjazdy – wtedy zajmuje to znacznie mniej czasu. 

Dlaczego według Ciebie warto być aktywną?

Na pewno warto ze względu na lepsze samopoczucie oraz dla zdrowia, a potem może się okazać, że sport zostanie świetną zabawą i zostanie z nami na dłużej poprawiając jakość życia.

Czy bycie aktywną fizycznie pomaga w biznesie? Jeżeli tak, to dlaczego?

W czasie uprawiania sportu można wpaść na ciekawe i kreatywne pomysły, które pomogą nam w rozwoju biznesu – kilkukrotnie mi się to przydarzyło. A na dodatek po ciężkim dniu tego typu aktywność na pewno pomoże w odpoczynku i zresetowaniu się.

Na dzisiaj to tyle. Dziękuję ślicznie Oli za poświęcony czas. Już niedługo kolejna część cyklu. Tym razem o swoich treningach, motywacji i planowaniu opowie pewna rozbiegana Panna. Aby nie przegapić nowego wpisu, śledź mnie na Facebooku.