fbpx

Aby się zmęczyć wcale nie potrzeba wyrafinowanego sprzętu, który widzimy w siłowniach. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć na siłownie, a wolisz zacisze swojego mieszkania, możesz urządzić sobie małe miejsce tortur 😉 (oczywiście żart) za pomocą poniższej listy zawierającej moje ulubione sprzęty do ćwiczeń.

  1. gumy typu mini band

Odkryte ostatnio przeze mnie krótkie taśmy, które nadają się doskonale do katowania pośladków, ud czy rąk.

Koszt takich taśm w zależności od grubości to od 10 do 20 zł/szt.

  1. Bosu, czyli tzw. półpiłka

Piłkę te w zależności od potrzeb można postawić na płaskiej części i np. robić na niej wypady, wyskoki obunóż lub brzuszki. Można ją również odwrócić na wypukłą stronę i wykonywać ćwiczenia w wersji niestabilnej np. pompki, bieg w podporze czy przysiady.

Dzięki ćwiczeniom na bosu doskonale rozwijają się mięśnie głębokie, poprawia się nasza równowaga.

  1. TRX, czyli system podwieszany

Pierwsza wersja TRX został stworzona w 1997 przez komandosa Randy Hetrick, z pasów od jiuj-tsu i zapięcia od spadochronu. W 2001 powstała pierwsza wersja na sprzedaż, która skradła serca milinów ludzi, w tym i moje. TRX którego używam, kupiłam kilka lat temu mojemu Tacie pod choinkę. Niestety (na moje szczęście), prezent Mu się nie spodobał i mi oddał TRX w wieczne używanie. Była to miłość od pierwszego używania. Po pierwsze łatwość montażu jest powalająca. Nie trzeba haka, specjalnego systemu. Wystarczą … drzwi. Płaską końcówkę wkłada się od góry na drzwi, zamyka się je i można ćwiczyć. Do moich ulubionych ćwiczeń na TRX należą: pompki, wznosy bioder w podporze czy wypady. TRX daje wiele możliwość, a małe rozmiary pozwalają zabierać go w teren czy na wyjazdy.

  1. Worek bułgarski lub sandbag

Worek bułgarski to doskonałe dociążenie przy przysiadach. Cos pomiędzy normalnymi przysiadami, bez obciążenia, a przysiadami ze sztangą.

Na rynku dostępne są wersje z regulowana wagą, czyli Ty decydujesz ile kg masz w worku. Taki worek znajdziecie np. tutaj:

http://bushido-sport.pl/product-pol-36-WOREK-BULGARSKI-BUSHIDO-CROSSFIT-FITNESS-1-20-KG.html

  1. Piłka gimnastyczna

Kolejnym doskonałym sprzętem, a bardzo niedocenianym jest zwykła piłka gimnastyczna. Piłka pozwala nam robić nam znane i proste ćwiczenia typu brzuszki czy przysiady z elementem niestabilności. Dodatkowo jeżeli mamy taką możliwość, warto siedzieć na niej podczas pracy.

  1. Piłka lekarska

Nie wiem dlaczego piłka lekarska zawsze kojarzy mi się ze szkołą. Ostatnio postanowiłam to zmienić i wprowadzić ja do swoich treningów. Piłka lekarska daje mnóstwo możliwości. Proste i znane każdemu ćwiczenia, uzupełnione o piłkę lekarską, zyskują na mocy.

Na dzień dzisiejszy to tyle. A jakie są Twoje ulubione sprzęty do ćwiczeń, które spokojnie możesz wykorzystać w domu? Napisz w komentarzu lub bezpośrednio do mnie.

Już niedługo pojawią się na blogu przykładowe zestawy ćwiczeń na poszczególnych sprzętach.

 

Bądź na bieżąco i obserwuj mnie na Facebooku.